Krakchemia S.A

Artykuły prasowe

Mały dodatek, duży skutek

W przypadku formowania wtryskowego tworzyw sztucznych czas cyklu jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o kosztach produkcji formy. Można go skrócić poprzez stosowanie niewielkich ilości odpowiednich dodatków, które poprawiają plastyczność stopu

Rozmowa z Andrzejem Zdebskim, prezesem Krakchemii

Krakchemia to jeden z największych dystrybutorów granulatów tworzyw sztucznych w Polsce. Jest spółką giełdową i autoryzowanym dystrybutorem Basell Orlen Polyolefins. W pierwszych trzech kwartałach 2008 r. przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 243 mln zł. Prezentujemy rozmowę z Andrzejem Zdebskim, prezesem Krakchemii.

KRAKCHEMIA zacznie sprzedawać maszyny

Potwierdziły się informacje o zaangażowaniu Krakchemii w działanie na polu dystrybucji urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma została właśnie przedstawicielem dwóch azjatyckich producentów maszyn.

Krakchemia podpisała umowy z dwoma tajwańskimi firmami Lian You Machinery Industry oraz Jih Ching Machine. Obydwa przedsiębiorstwa od wielu lat wytwarzają specjalistyczne maszyny do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. W ramach umów, Krakchemia uzyskała przedstawicielstwo sprzedaży asortymentu tych firm na terenie naszego kraju.

Krakchemią interesują się spółki ze Wschodu

Krakchemia, która zadebiutowała wczoraj na GPW, może trafić pod skrzydła firmy z Bliskiego Wschodu lub Europy Wschodniej. Alma nie wyklucza sprzedaży jej akcji.

Po 7,6 zł zadebiutowały wczoraj na GPW prawa do akcji (PDA) Krakchemii. To o 8,6 proc. powyżej ceny emisyjnej, która wynosiła 7 zł. Na zamknięciu sesji za PDA płacono 6,83 zł (spadek o 2,43 proc.). Wolumen wyniósł wczoraj 0,9 mln sztuk. Już w trakcie pierwszego kwadransa właściciela zmieniło ponad 417,7 tys. PDA dystrybutora chemii.

Krakchemia Planowane wejście w produkcję

Możliwy zakup Opakometu.
Krakchemia, handlująca artykułami chemicznymi, chce wejść w sektor produkcji i kupić od spółki Chemia Polska krakowski Opakomet  –  dowiedział się „Parkiet". - Uzyskaliście ciekawe informacje. Nie będę ich jednak komentował – mówi Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii.

POLIMER CENTRUM - na aucie

Żeby operować w ekstraklasie polskiego rynku dystrybucji tworzyw masowych, trzeba mieć dobre stosunki z Basell Orlen Polyolefins (BOP). To podstawowa reguła. Nie dotrzymali jej włodarze Polimer Centrum i wypadli na aut.

20 TOP PLAYERS Poland Plastics Industry

TOP PLAYERS to angielski termin oznaczający najbardziej wpływowych graczy w danej dziedzinie. Kim są nasi TOP PLAYERS? To postaci obdarzone osobowością, które odcisnęły swoje piętno na drodze rozwoju przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce.

Rodzynek w zakalcu

Na świecie branża chemiczna jest jednym z najważniejszych dostawców wpływów do budżetu. W naszym kraju jej udział w tworzeniu PKB jest bardzo mizerny. Nic w tym dziwnego, skoro "pierwszoligowych" firm chemicznych jest w naszym kraju tylko kilka.

Krakchemia: plastics megastore

W środę 18 kwietnia na specjalnej konferencji prasowej w warszawskim hotelu Sheraton Zarząd Krakchemii SA poinformował o podjęciu uchwały ZWZA o pierwszej publicznej emisji akcji. Spółka, wzmocniona o dystrybutora tworzyw Maximex, z którym zawarła warunkową umowę zakupu 100% udziałów, zamierza pozyskać z giełdy 30 mln złotych i zadebiutować na parkiecie na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br.

Ruch KRAKCHEMII

Alians Krakchemii z Maximexem wywołał cierpkie komentarze niektórych zainteresowanych, ale staje się nieodwracalnym faktem. Czy dojdzie do dalszych przetasowań na polskim rynku dystrybucji tworzyw sztucznych?

WIELCY RYNKU TWORZYW

Kto dostarcza najwięcej tworzyw i dodatków do przetwórstwa na polski rynek? Można się o tym przekonać studiując kolejną edycję rankingu BIG PLASTICS SUPPLIERS.