Krakchemia S.A

Kongres 590

Kongres 590

W dniach 15 – 16 listopada 2018 roku Krakchemia S.A. uczestniczyła w Kongresie 590, który odbywał się w Jasionce koło Rzeszowa. To już trzecia edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, stanowiącego przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału. Nasze stoisko odwiedził m.in. Prezydent RP Andrzej Duda. Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym.

Zmiana adresu siedziby Spółki

Krakchemia SA informuje, że od dnia 30 kwietnia 2018 uległ zmianie adres siedziby Spółki.

Nowy adres siedziby Spółki:
ul. Powstania Listopadowego 14, 30-298 Kraków

Targi PLASTPOL 2016

W dniach 26-29 maja w Kielcach odbywały się XIX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Krakchemia S.A. uczestniczyła w tej wyjątkowej edycji targów, podczas których padł rekord liczby wystawców prezentujących swoją ofertę oraz zajmowanej powierzchni targowej - wystawiały się 803 firmy, a ekspozycja zajęła 30 tys. m kw. Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcony nam czas.

Targi PLASTPOL 2017

W dniach 23-26 maja 2017 KRAKCHEMIA S.A. uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Kielcach. Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję porozmawiać z naszymi przedstawicielami na temat obecnej i przyszłej współpracy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcony nam czas.

Krakchemia w lidze europejskich mistrzów dystrybucji

Na łamach miesięcznika Plastic Review przedstawiono zestawienie 50 Największych Dystrybutorów Tworzyw Sztucznych i Surowców Chemicznych w Europie KRAKCHEMIA zajmuje 36 miejsce. Wartość sprzedaży firm ujętych w rankingu odpowiada za ok. 85% wartości całego europejskiego biznesu dystrybucji w obszarze chemii za rok 2015. Ranking jest całkowicie reprezentatywny dla europejskiego rynku, znaleźli się w nim wszyscy kluczowi gracze. W rankingu znalazło się trzech polskich reprezentantów. Wśród największych europejskich dystrybutorów biznesu chemicznego jest giełdowa KRAKCHEMIA, która zbudowała skalę swojego biznesu na współpracy z lokalnym producentem poliolefin. Cały artykuł dostępny w miesięczniku Plastic Review nr 9(180) str. 4.

Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA 2014

Wzorem lat ubiegłych w marcu br. gościliśmy na targach EPLA w Poznaniu. Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję porozmawiać z naszymi przedstawicielami na temat obecnej i przyszłej współpracy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcony nam czas.

Chemia na całego

Krakchemia to dość rozpoznawalna nazwa na warszawskim parkiecie. Przedsiębiorstwo wygenerowało w roku 2011 niemal pół miliarda przychodów, a w 2012 przekroczyło tę barierę, notując obroty na poziomie 535,66 mln zł. Lata 2009-2012 (i nie tylko one) kończyły się, jak za chwilę uwidocznią nam odpowiednie tabele, zyskami – nie tylko na czysto, ale i na samej działalności operacyjnej.

19 Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2013

W dniach 16-18.10.2013 przedstawiciele Krakchemii uczestniczyli w 19. Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2013, które są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Brało w nich udział ponad 3 tys. wystawców na ponad 168 tys. m kw. w 19 halach wystawienniczych. Targi K 2013 są idealną platformę biznesową oraz miejscem wymiany inspirujących idei i podejmowania dalekosiężnych decyzji. Dają również możliwość do zapoznania się z nowościami na rynku tworzyw sztucznych oraz do nawiązania kontaktów biznesowych z nowymi kontrahentami.

XIII Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych PLASTPOL 2009

W dniach 26-29 maja 2009 roku KRAKCHEMIA SA po raz kolejny brała udział w Targach PLASTPOL w Kielcach. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej Międzynarodowe Targi PLASTPOL są na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych. W tym roku na targach wystawiało się blisko 670 firm z 30 państw, a odwiedziło je ponad 16 000 osób. Stanowisko Krakchemii cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naszych stałych klientów, ale także nowych, zarówno polskich jak i zagranicznych inwestorów. Mieliśmy przyjemność bliżej przedstawić Państwu naszą ofertę granulatów tworzyw sztucznych, wypełniaczy kredowych, jak również maszyn oraz urządzeń peryferyjnych do ich przetwórstwa. Było nam bardzo miło gościć Państwa na tak znanej międzynarodowej wystawie i jesteśmy przekonani, że nasze wspólne rozmowy przybliżą nas do owocnej współpracy.

Podpisanie umowy handlowej z Dospelplastics

28 maja 2009 KRAKCHEMIA SA podpisała z firmą Dospelplastics umowę o współpracy handlowej w zakresie sprzedaży maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W ramach tej umowy, Krakchemia uzyskała przedstawicielstwo sprzedaży asortymentu firmy Dospelplastics na terenie Polski. Oferta obejmuje wtryskarki firmy Haitian, a także urządzenia peryferyjne Shini. Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji do Dzialu Handlowego KRAKCHEMIA SA w Krakowie, gdzie można obejrzeć przykładowe peryferia Shini.

Podpisanie umowy handlowej z BIAXPLEN HOLDING LLC

13 lipca 2009 KRAKCHEMIA S.A. podpisała umowę handlową z rosyjską firmą BIAXPLEN HOLDING LLC, na mocy której KRAKCHEMIA S.A. uzyskała wyłączność na sprzedaż produktów firmy BIAXPLEN HOLDING LLC na rynku polskim. Firma BIAXPLEN HOLDING LLC jest jednym z najbardziej liczących się na rosyjskim rynku producentem folii polipropylenowych.

Podpisanie umowy handlowej z Wawa Medica Sp. z o.o.

Dnia 29 lipca 2009 roku Krakchemia S.A. podpisała umowę z firmą Wawa Medica sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest wyłączność na dystrybucję ulepszacza do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych o nazwie Velothene. Na mocy tej umowy Krakchemia SA jest wyłącznym dystrybutorem tego produktu na terenie Polski. Velothene to dodatek do tworzyw sztucznych podnoszący jakość otrzymanego produktu oraz znacznie obniżający kosztu procesu produkcyjnego. Ulepszacz do polimerów o takim działaniu jest innowacją na rynku polskim.

Krakchemia S.A wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2010

Krakchemia S.A znalazła się wśród laureatów Diamentów Miesięcznika Forbes 2010 otrzymując wyróżnienie w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln PLN w województwie małopolskim. Ranking Diamentów Miesięcznika Forbes nagradza te przedsiębiorstwa, które najszybciej zwiększają swoją wartość. Wartość Krakchemia S.A. wyliczona w rankingu w latach 2006 – 2008 wzrosła o 32.76%.

Nagroda Regional Forbes Corporate Social Responsability Awards

W dniu 30 listopada 2010 w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Forbes&TAURON Biznes Forum. KRAKCHEMIA S.A. uczestniczyła w tym spotkaniu oraz odebrała nagrodę dla firm społecznie odpowiedzialnych Regional Forbes Corporate Social Responsability Awards. Nagroda ta honoruje firmy wyróżniające się dbałością o najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu.

Krakchemia SA wśród członków fundacji Plastics Europe Polska

W dniu 25.11.2011r. Krakchemia S.A. dołączyła do grona członków fundacji PlasticsEurope Polska. Jest to fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, działa w ramach ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope z siedzibą w Brukseli. Oddział polski należy do Regionu Europy Centralnej z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem, do którego poza Polską, Niemcami, Austrią i Szwajcarią, należą również Węgry, Słowenia, Słowacja, Republika Czeska, Litwa, Łotwa oraz Estonia.

XVII Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych PLASTPOL 2013

W tym roku KRAKCHEMIA S.A. po raz kolejny brała udział w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach. Według informacji publikowanej na stronie organizatora, na tegorocznym PLASTPOLU zaprezentowało się blisko 700 wystawców z 33 krajów całego świata, a odwiedziło go blisko 17 tysięcy specjalistów. Jak co roku nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród stałych jak i nowych klientów z Polski i zagranicy.

Strona 1 z 2