Krakchemia S.A

Articles

Mały dodatek, duży skutek

W przypadku formowania wtryskowego tworzyw sztucznych czas cyklu jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o kosztach produkcji formy. Można go skrócić poprzez stosowanie niewielkich ilości odpowiednich dodatków, które poprawiają plastyczność stopu

 

Rozmowa z Andrzejem Zdebskim, prezesem Krakchemii

Krakchemia to jeden z największych dystrybutorów granulatów tworzyw sztucznych w Polsce. Jest spółką giełdową i autoryzowanym dystrybutorem Basell Orlen Polyolefins. W pierwszych trzech kwartałach 2008 r. przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 243 mln zł. Prezentujemy rozmowę z Andrzejem Zdebskim, prezesem Krakchemii.

 

KRAKCHEMIA zacznie sprzedawać maszyny

Potwierdziły się informacje o zaangażowaniu Krakchemii w działanie na polu dystrybucji urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma została właśnie przedstawicielem dwóch azjatyckich producentów maszyn.
Krakchemia podpisała umowy z dwoma tajwańskimi firmami Lian You Machinery Industry oraz Jih Ching Machine. Obydwa przedsiębiorstwa od wielu lat wytwarzają specjalistyczne maszyny do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. W ramach umów, Krakchemia uzyskała przedstawicielstwo sprzedaży asortymentu tych firm na terenie naszego kraju.
 

Krakchemią interesują się spółki ze Wschodu

Krakchemia, która zadebiutowała wczoraj na GPW, może trafić pod skrzydła firmy z Bliskiego Wschodu lub Europy Wschodniej. Alma nie wyklucza sprzedaży jej akcji.

Po 7,6 zł zadebiutowały wczoraj na GPW prawa do akcji (PDA) Krakchemii. To o 8,6 proc. powyżej ceny emisyjnej, która wynosiła 7 zł. Na zamknięciu sesji za PDA płacono 6,83 zł (spadek o 2,43 proc.). Wolumen wyniósł wczoraj 0,9 mln sztuk. Już w trakcie pierwszego kwadransa właściciela zmieniło ponad 417,7 tys. PDA dystrybutora chemii.

 

Krakchemia Planowane wejście w produkcję

Możliwy zakup Opakometu
    Krakchemia, handlująca artykułami chemicznymi, chce wejść w sektor produkcji i kupić od spółki Chemia Polska krakowski Opakomet  –  dowiedział się „Parkiet". - Uzyskaliście ciekawe informacje. Nie będę ich jednak komentował – mówi Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii

 

POLIMER CENTRUM - na aucie

Żeby operować w ekstraklasiepolskiego rynku dystrybucji tworzyw masowych, trzeba mieć dobrestosunki z Basell Orlen Polyolefins (BOP). To podstawowa reguła. Niedotrzymali jej włodarze Polimer Centrum i wypadli na aut.

 

20 TOP PLAYERS Poland Plastics Industry

TOP PLAYERS to angielski terminoznaczający najbardziej wpływowych graczy w danej dziedzinie. Kim sąnasi TOP PLAYERS? To postaci obdarzone osobowością, które odcisnęłyswoje piętno na drodze rozwoju przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce.

 

Rodzynek w zakalcu

Na świecie branża chemiczna jest jednym z najważniejszych dostawcówwpływów do budżetu. W naszym kraju jej udział w tworzeniu PKB jestbardzo mizerny. Nic w tym dziwnego, skoro "pierwszoligowych" firmchemicznych jest w naszym kraju tylko kilka.

 

Krakchemia: plastics megastore

W środę 18 kwietnia na specjalnej konferencji prasowej w warszawskimhotelu Sheraton Zarząd Krakchemii SA poinformował o podjęciu uchwałyZWZA o pierwszej publicznej emisji akcji. Spółka, wzmocniona odystrybutora tworzyw Maximex, z którym zawarła warunkową umowę zakupu100% udziałów, zamierza pozyskać z giełdy 30 mln złotych i zadebiutowaćna parkiecie na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br.

 

Ruch KRAKCHEMII

Alians Krakchemii z Maximexem wywołał cierpkie komentarze niektórychzainteresowanych, ale staje się nieodwracalnym faktem. Czy dojdzie dodalszych przetasowań na polskim rynku dystrybucji tworzyw sztucznych?

 

WIELCY RYNKU TWORZYW

Kto dostarcza najwięcej tworzyw i dodatków do przetwórstwa na polskirynek? Można się o tym przekonać studiując kolejną edycję rankingu BIGPLASTICS SUPPLIERS.